Sound Healing Terapia

Aktuálny rozpis Sound Healingu pre dospelých nájdete v sekcii aktuality.

Čo to je Sound healing?

Zvuková terapia tibetskými spievajúcimi miskami je alternatívna liečebná metóda, ktorú používali v Tibete a v Indii od staroveku, najmä v Himalájach, na uzdravenie. Dlhé roky bola táto metóda utajená, aby si skupina mníchov zachovala tajomstvo účinného liečenia.
Tibetské misky vytvárajú škálu zvukov, ktoré prenikajú do najhlbších sfér tela a mysle.
Tibeťania tvrdia, že vo zvuku misiek znejú zákony vesmíru. Tie rezonujú s našim telom a spúšťajú liečebné procesy.

Zvuk a my

Naše telo sa skladá z približne 80% vody.
Výskumy dokázali, že voda je vynikajúci nosič informácií.
To znamená, že hudba akou sme denne obklopení nás chtiac či nechtiac ovplyvňuje. Zvuk má hlboký vplyv na naše emócie a psychiku.
Zvuková terapia (Sound healing) ovplyvňuje každú bunku v tele.
Predstavte si jazero. Hodíte doň kameň. Ten vytvára sústredné pohyby vody, a takýmto spôsobom je celé jazero uvedené do pohybu.
Podobne to funguje s tibetskými miskami, keď sa ich zvuk a vibrácia dostane do blízkosti Vášho tela, chvenie zvuku zasahuje každú jednotlivú bunku pomocou vody v našom tele. Harmonizuje, lieči, a transformuje.

Ako to prebieha?

Sound healing terapia prebieha dvoma spôsobmi.

1. Individuálna terapia

Prebieha veľmi podobne ako na bežnej masáži. S tým rozdielom, že klient je oblečený, pričom “masáž” robia svojou vlastnou vibráciou a harmonickým zvukom tibetské misky, ktoré sa pokladajú na telo.

2. Skupinová terapia- meditácia

Sound healing meditácia je úžasná cesta k uvoľneniu, aj pre tých, ktorí nevedia meditovať. Klienti ležia pohodlne na podložkách, ako pri incýh skupinových aktivitách/cvičeniach/meditáciách. Zvuky a vibrácie misiek Vás automaticky privedú do meditatívnemu stavu. Stavu pokoja, harmónie.

Ako to funguje?

Počas nášho bdelého stavu je normálna frekvencia našich mozgových vĺn Beta. Zvuk nástroja posunie mozog vo vnímaní a začne sa pohybovať do hlbších Alfa a Theta mozgových frekvencií.
A o tom ste už isto počuli- ide o frekvencie, ktoré vyvolávajú hlboké meditatívne a pokojné stavy, otvárajú jasnosť mysle a posilňujú intuíciu.

Benefity Sound healing terapie:
unnamed (1)

 

unnamed

Terapia zvukom je ideálna aj pre hyperaktívne deti, alebo deti s poruchami pozornosti. Zlepšuje sústredenie, a pomáha deťom uvoľniť sa.
Zvyšuje sebavedomie (uvedomenie sebahodnoty) a skvalitňuje spánok.

Prečo Sound Healing?

Akékoľvek ochorenie je v jednoduchosti povedané disharmonické správanie sa buniek v tkanivách a orgánoch.
Terapia tibestkými miskami má okamžitý blahodarný účinok, pretože svojou vibráciou privádzaja bunky v našom tele späť do harmonického stavu.
Aktuálny rozpis Sound Healingu v Škôlke Limbach pre dospelých nájdete vždy v sekcii aktuality.